Roff Martin Smith: Ausztrália
Az alapos, gazdag háttérismereteiről és lenyűgöző, képes úti beszámolóiról méltán híres National Geographic Társaság hazánkban is útjára indítja bestseller útikönyvsorozatát. Távoli, egzotikus tájakat éppúgy feltérképez, mint szomszédaink szokásait, kulturális büszkeségeit.
A helyszínen való tájékozódást informatív, részletes térképek és teljes körű turistainformáció segíti, de a karosszékben kikapcsolódásra vágyóknak is meleg szívvel ajánljuk: a színes leírások és mesés illusztrációk nyomán izgalmas szellemi utazásban lehet részünk
Marco Moretti: Ausztrália
A 18. századig az ismeretlen "Déli Föld" néven ismert földrész egy évszázad múltán már milliók számára lett az ígéret földje. Ezt a hatalmas, kontinensnyi országot mutatja be ez a gyönyörű képes album, csodálatos vad tájaival, korallszirtjeivel és fantasztikus homokos tengerpartjaival.
Alessandra Mattanza: Ausztrália (Földünk peremvidéke)
Ausztrália! Roppant földrész, mesebeli sziget a végtelen déli óceán közepén. Színek fantasztikus kaleidoszkópja, vörös és okker sivatagok, burjánzó üde zöld erdők, türkiz és smaragd tengerek csodás egyvelege. Soknemzetiségű, sokarcú ország, civilizációnk utolsó titkos, minden hódítóval dacoló peremvidéke.
A könyv utazásra hív a déli félteke káprázatos színekben, éles kontrasztokban tobzódó, fölfoghatatlanul gazdag világába, megismertet Ausztrália ősi szent helyeivel, elkalauzol a hipermodern metropoliszokba, végül azt is megmutatja, hogy ezen a nagyszerű földön miként elegyedik, miként érik új minősséggé a pionírok öröksége és a modern életforma.
N. Nightingale, J. Clevers, H Perason, M. Summerill: Vad Ausztrália
A föld egyetlen kontinense sem hasonlítható Ausztráliához. A hatalmas sziget 45 millió évvel ezelőtt szakadt el a többi szárazföldtől, s ennek köszönhetően elképesztően gazdag, színes és időnként egészen bizarr állatfajokkal dicsekedhet - a kontinensen található hüllők 90%-a, a madaraknak pedig 70%-a sehol másutt nem fordul elő a világon. A különféle kengurufajok és koalák mellett tojással szaporodó emlősök, hatalmas, röpképtelen madarak, fakúszó és repülő erszényesek népesítik be ezt a hihetetlenül izgalmas földrészt. Ausztrália egyúttal a veszély földje is: itt található a világon a legtöbb halálos mérgű kígyó, pók és medúza. A gazdag vadvilág páratlan szépségű tájon kapott helyet: földünk leglaposabb kontinensét helyenként ősi sziklák és vadregényes kőszirtek szabdalják.
Lonely Planet útikönyv s. alapján: Ausztrália keleti partvidéke
A keleti partvidék Ausztrália legsűrűbben lakott térsége, amely az ország nevezetességei közül jó néhányat a magáénak mondhat. Vagy egy bejáratott, utazóbarát útvonal, amely keresztülszeli a térséget. Itt mindenki megtalálja a pénztárcájának, a korosztályának és az érdeklődésének megfelelő dolgokat. Ausztrália legnagyobb városaitól és legnépszerűbb látnivalóitól egészen az apró halászfalvakig és a vadregényes nemzeti parkokig általában első osztályú körülményeket, ausztrál értelemben véve jó utakat és az egyes állomások között elviselhető távolságokat találunk.
Hadnagy László: Keresztül-kosul Ausztrálián
A könyvben egy független újságíró három ausztráliai útja során írt naplóját olvashatjuk. Megismerkedhetünk az ország nevezetességeivel, látványosságaival, érdekességeivel, gazdasági, társadalmi, kulturális helyzetével, múltjával és jelenével.
Peter Aughton: Cook kapitány
A legendás, James Cook kapitány és legénysége 1768-ban kettős feladattal vágott neki az ismeretlen meghódításának. A brit kormány arról tájékoztatta a korabeli közvéleményt, hogy az expedíciót kizárólagosan tudományos céllal indította útnak, nevezetesen azzal a feladattal, hogy a Föld egy távoli pontjáról megfigyeljék a Vénusz áthaladását a Nap előtt. Az Endeavour tengerészei azonban tudták, hogy versenyt futnak az idővel és vetélytársaikkal, a francia, a holland, netán a spanyol felfedezőkkel, akik ugyanabban a titkos reményben tették kockára életüket a távoli vizeken: ők lesznek az elsők, akik rábukkannak a feltételezett déli kontinensre, azaz a későbbi Ausztráliára. Aughton eredeti naplórészletekkel hitelesített, térképekkel illusztrált könyve részletes és lebilincselő beszámoló Új-Zéland és Ausztrália felfedezéséről.
Gruber László: Ausztrália, Óceánia és az Antarktisz Természeti Földrajza
Ausztrália Földünk legkisebb kontinense. Területe (Tasmániával együtt) mindössze 7 682 300 km2. Ausztráliát sokszor illetik az "elszigetelt kontinens" jelzővel is; Afrikától 7000, Dél-Amerikától 10-12 000 km-re fekszik, a fenti jelző azonban értelmét veszti, ha a kontinensek közötti távolságok egybevetésénél Ázsiához hasonlítjuk, hiszen a pleisztocénben még szárazföldi összeköttetésben volt a két világrész.
Balázs Dénes "szigetkontinens"-nek nevezi Ausztráliát, mivel minden oldalról tenger (óceán) veszi körül, melyet több irodalom "Déli-óceán" névvel illet. Nagy geográfusunk és utazónk értelmezése valószínűleg arra is irányul, hogy ez a legkisebb területű kontinens.
Murray Bail: Eukaliptusz
(Ausztráliában játszódó regény, azoknak akik nem igazán kedvelik a földrajzot, és az útikönyveket.)
Ausztrália. Egy férfi különös fogadás révén hatalmas birtokhoz jut, s míg leánya gyönyörű fiatal nővé serdül, ő eukaliptuszok százait ülteti, mintegy virtuális múzeummá alakítván birodalmát. Leánya 19. születésnapján kihirdeti döntését: az nyeri el a lány kezét, aki megnevezi a birtok összes eukaliptuszát. S míg az apa a kérőket vizsgáztatja, a lány egy titokzatos idegenre talál, aki varázslatos történetek tucatjait meséli Férfiról, Nőről, távoli tájakról, sivatagokról, országokról és a végtelen Természetről... |