Csütörtökön mutatták be Ausztrália tavaly és tavaly előtt felfedezett két legnagyobb dinoszauruszának maradványait, amelyek új megvilágításba helyezik a földrész őstörténetét. A két titanoszaurusz mintegy 98 millió évvel ezelőtt élt, legalább 26 méter hosszú volt, és akár 100 tonnát is nyomhatott. Farmerek bukkantak a maradványaikra Queensland állam dél-nyugati részén, ám a felfedezés hírét a kutatók azért nem hozták nyilvánosságra, mert tüzetesen meg kellett vizsgálniuk a leleteket. A Cooper és George becenevű két dinó 6-7 méterrel hosszabb, mint az a legnagyobb szauropoda, amelyet a legutóbb találtak Ausztráliában. A titanoszauruszok hosszú nyakú és farkú óriások voltak, és akkor éltek a földrészen, amikor az még zöldebb és csapadékosabb volt, és növényekkel táplálkoztak, mígnem az éghajlatváltozás kipusztította őket.
A két dinómaradvány révén a szakemberek jobban megérthetik az éghajlatváltozást, és az aszályt, amelytől jelenleg is szenvednek az ausztrálok, és amelyet sokan a globális felmelegedés számlájára írnak.
Ausztráliában megkövesedett maradványokat keveset találnak, mivel az ország hatalmas, és a népesség viszonylag kicsi, ezért a két dinómaradvány igazi szenzáció.
Forrás: [ x ] |